DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Patříme k sobě - já‚ Punťa a Bono.

Agility

Intenzivní trénink s Petrou Haspeklovou (7.12.2013 Sloup v Čechách)

Intenzivní trénink je náročná, intenzivní činnost, při které dochází k fyzické, leckdy psychické likvidaci převážně páníčka. Pejsek si to užívá a páníček intezivně zjišťuje, jaké je nemehlo, co všechno neumí! Úžasné je setkání s kamarády a jejich pejsky. Hlavně jejich podpora, hlasité povzbuzování a pochvala dodává páníčkovi sílu a chuť do dalšího boje s překážkami, otáčkami a "děsně těžkými" parkury. Na závěr této drsné aktivity je spokojenost a únava všech zúčastněných, trenérky, pejsků a jejich páníčků. 

Iva (moje trenérka a skvělá kamarádka) se mě na čtvrtečním tréninku zeptala, jestli bych s ní jela v sobotu na intenzivní trénink k Petře Haspeklové do Sloupu v Čechách. Ještě jsem se intenzivního tréninku nezúčastnila. Byla jsem zvědavá a natěšená. Petra je vyhlášená agiliťačka. Tak proč této možnosti nevyužít. Petra ve Sloupu trénuje v pronajaté jezdecké hale. Jasně, že jsem souhlasila.

Jarda, můj manžel, už měl se svým synem domluvený program na sobotu. Dokončení úpravy dětského pokojíčku. Takže.  Oba jsme měli sobotu naplánovanou.

Večer před Sloupem Iva navrhla, že bude lepší nechat Bona doma. Je to přeci jen šestiměsíční štěně, které ještě nemůže takhle netrénovat. A hlavně, byl by tam zbytečně po celou dobu zavřený v kleci. Měla pravdu, s tím jsem souhlasila. Přesto, jako každá máma, jsem začínala mít pochybnosti, jak to tu doma ten "malý" brouček zvládne. Beze mě, bez brášky Punti. Iva mě z toho rázně vyvedla. Bona bude hlídat strejda Venan, manžel Ivy. Ten má s hlídáním pesanů úžasné zkušenosti. A hlavně. Doma také zůstala Klea, "Mary Poppins "naší tréninkové psí tlupy. Takže, klídek.

Předpověď počasí byla "ukázková". Silný vítr sníh. No, super. Navigace Emil nás dovedla do Sloupu. Sice trochu blouděný, ale do cíle jsme dorazily.

Jezdecká hala je úžasná. Zázemí pro lidi prostě super. Vyhřívaná klubovna, kuchyňka, WC.

Trénink jsme si všichni užili. Velké díky Petře za velkou trpělivost. Ono je fakt náročné zvládnout ukecané páníčky a jejich rozverné pejsky.